Jak znaleźć idealną koszulę nocną?

Pidżama to bardzo ważny element garderoby. Trzeba czuć się w niej komfortowo i swobodnie. Wiele pań nie sypia samotnie, więc ich koszule nocne muszą też cieszyć oko. Z tego powodu warto zastanowić się nad tym, jaka powinna być idealna koszula do spania?

Długość

W koszuli ważna jest jej długość. Niektóre modele sięgają aż do kostek, a inne ledwo zasłaniają pośladki. Przed zakupem najlepiej jest, więc przymierzyć koszulę i sprawdzić jak leży. Wymiar podany w centymetrach może okazać się zbyt trudny do wyobrażenia go sobie w rzeczywistości. Charakter koszuli nie zależy wyłącznie od jej długości, ale również od tego, z jakiego materiału ją uszyto oraz od ewentualnych ozdób. Długa koszula nocna wykończona koronką (obsessive.com/pln_pl/koszulki-nocne) może być bardziej pociągająca niż króciutka koszulka odsłaniająca majtki. Wiele też zależy od tego jak owa koszula będzie noszona. Zdarza się, że wystarczy odrobina pewności siebie, by koszula z pospolitej bawełny wydawała się bardziej pociągająca niż szlachetny jedwab w odcieniu krwistej czerwieni.

Materiał na koszule nocne

Bardzo ważne jest to, z czego koszula została uszyta. Popularna jest bawełna, która jest naturalnym materiałem. Jest przyjemna w dotyku i przepuszcza powietrze. Jest też wygodna, łatwo się ją pierze i nie trzeba nawet myśleć o prasowaniu. Bardzo popularna jest też błyszcząca, gruba satyna. Jest elegancka i bardzo zmysłowa. Nadaje się na romantyczne wieczory tylko we dwoje. Na uwagę zasługuje też prawdziwy jedwab. Oczywiście ma on swoją cenę, ale zdecydowanie warto ją zapłacić za tę odrobinę luksusu. Jedwab doskonale dopasowuje się do warunków otoczenia, latem przyjemnie chłodzi a zimą – grzeje. Jasne, że nie będzie to tak wydajne grzanie jak w przypadku grubych, wełnianych koszul, ale różnica między jedwabiem a tanim materiałem, będzie na pewno odczuwalna.
Brak komentarzy


You can leave the first : )