Botki na słupku – must-have wszystkich sezonów

  • 21 kwietnia, 2021
  • Obuwie

Wysoki obcas to coś, czego kobiety często szukają w obuwiu. O ile specjalne okazje można bez problemu urozmaicić szpilkami, na co dzień sprawa wydaje się bardziej skomplikowana. Jest jednak sposób na to, by zachować ponadprzeciętną wygodę oraz podwyższenie, które ceni sobie większość pań. Jak wybrać botki na słupku, by współgrały z gustem oraz stały się niezaprzeczalnym symbolem kobiecości? 

Kompromis obuwniczy – botki na słupku połączeniem wygody i kobiecości 

Szpilki królują pod względem ukazywania kobiecości – wkładając je sylwetka prezentuje się korzystniej, a panie stają się pewniejsze siebie. Trzeba jednak przyznać, że mają jedną poważną wadę – bywają niewygodne. Nawet, jeśli posiada się wprawę w chodzeniu na szpilkach, nie zdają one egzaminu w każdych okolicznościach. Wystarczy niesprzyjająca pogoda, by noszenie wysokich obcasów na szpilce, okazało się nie tylko niewygodne, ale także bardzo niekomfortowe i niebezpieczne. Na śliskiej powierzchni bardzo łatwo o stracenie równowagi. W takim przypadku idealnym kompromisem wydaje się postawienie na botki na słupku, które wyróżniają się stabilizacją kostki, wygodą noszenia oraz podwyższeniem, które – podobnie jak szpilki – nadają sylwetce pożądanego charakteru. Nic dziwnego, że to właśnie ten typ obuwia jest bardzo często wybierany przez panie. Stał się uniwersalnym dodatkiem, który bez problemu można wpasować do stylizacji na każdą porę roku oraz w każdym guście – w niebanalny i kobiecy sposób. 

Jak wydłużyć sylwetkę za pomocą botków na słupku? 

Mimo, że samo włożenie wyższego obuwia optycznie wydłuża sylwetkę, niektóre połączenia garderobiane mogą przynieść odwrotny do zamierzonego skutek i zaburzyć proporcje ciała. Kobiety często sięgają po botki na słupku, głównie ze względu na ich wygodę i wartość estetyczną. Nie bez znaczenia jest także podwyższenie, które automatycznie poprawia postawę ciała. Warto jednak pamiętać, że nawet w przypadku tak uniwersalnego obuwia jak botki na słupku, można zaliczyć wpadkę modową – zwłaszcza, gdy nie zwraca się uwagi na podstawy łączenia ubrań. Ostrożność powinny zachować panie o niskim wzroście lub chcące sobie odjąć kilka kilogramów za pomocą looku. Botki na słupku włożone do sukienki midi mogą wywoływać wrażenie krótszych niż są w rzeczywistości nóg. Efekt wydłużenia sylwetki prościej osiągnąć wkładając sukienkę mini lub maxi, najlepiej łącząc ją z rajstopami w kolorze butów. Bardzo prostym sposobem na optyczne wyszczuplenie sylwetki jest również włożenie spodni lub spódnicy z wysokim stanem – ten element zazwyczaj jest niezawodny w kwestii optycznej poprawy figury. Jeansy skinny, cygaretki lub proste eleganckie spodnie prezentują się bardzo korzystnie w połączeniu z botkami na słupku. Toporne platformy oraz szerokie cholewki lepiej odłożyć na bok – mogą przytłoczyć swoją wielkością, tworząc bezkształtną, masywną prezencję sylwetki. 

Casual i elegancja, czyli buty do wszystkiego 

Wspomniane  wcześniej różnorodne zastosowania botków na słupku dotyczą także preferowanego stylu. Oferty sklepowe są na tyle bogate, że zarówno fanka elegancji, jak i niezobowiązującego charakteru w modzie może znaleźć coś dla siebie. Na co dzień, gdy czas goni i stawia się przede wszystkim na wygodę, warto postawić na botki o szerszym i niższym słupku – dzięki temu bieg na przystanek autobusowy nie sprawi większych trudności. Łącząc je z klasycznymi jeansami lub długim płaszczem, tworzą stylizację miejską, która pasuje każdej kobiecie. Wybierając bardziej oficjalny charakter – np. podczas spotkania służbowego lub podczas rozmowy o pracę – najlepiej sięgnąć po klasyczne, czarne botki na cieńszym słupku. Buty te, będąc prawdziwą klasyką, idealnie dopasowują się do eleganckich stylizacji, podkreślając powagę. Są również bardzo bezpiecznym wyborem, który trudno zakwestionować. 

Okazuje się, że kwestia dotycząca tego, jak wybierać botki na słupku nie jest skomplikowana. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach łączenia ubrań i dodatków oraz nie spychać swojej intuicji na dalszy plan – w końcu obuwie powinno przede wszystkim współgrać z własnym gustem.
Brak komentarzy


You can leave the first : )