Marynarka damska w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością. Style, tkaniny, kolory i wzory są bardziej zróżnicowane niż w większości garniturów; powszechnie stosowane są mocniejsze i grubsze tkaniny, takie jak sztruks, zamsz, dżins i skóra.

Czarna marynarka damska

Marynarka jest podobna do sportowego płaszcza, zazwyczaj szytego z jednolitego koloru lub pasiastych tkanin. Blezery są często wykonane z metalowymi guzikami odzwierciedlającymi ich pochodzenie w brytyjskiej marynarce wojennej i sporcie żeglarskim, choć niekoniecznie jest to cecha decydująca. Blezery często mają naszywane kieszenie, w przeciwieństwie do innych rodzajów płaszczy. Szara marynarka damska pasuje do wielu stylizacji – co z całą pewnością jest ogromną zaletą.

Jak nosić marynarki?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym jak nosić marynarki. Ten element garderoby jest zazwyczaj wykonany z rewelacyjnej jakości materiałów i prezentuje się bardzo elegancko. Marynarkę można więc ubrać na specjalne okazje, takie jak na przykład: przyjęcie urodzinowe, uroczystość rodzinna. Oprócz tego to idealny element ubioru, który warto założyć do pracy lub na uczelnie. Czarna marynarka damska doskonale wygląda w połączeniu z białą sukienką lub elegancką koszulą. Dodatkowo w sklepach znaleźć można również inne kolory marynarki. W tym sezonie modne są takie barwy, jak na przykład: czerwień, zieleń, beż lub żółć. Każda kobieta znajdzie idealną marynarkę dla siebie.

Kategorie: Odzież