Zakładając skarpetki Nike warto zwrócić uwagę na ich długość i grubość. Długość skarpetek w dużej mierze zależy od tego do czego będą one zakładane. Ogromną rolę odgrywają tutaj również nasze indywidualne preferencje.

Jaka długość skarpetek?

Klasyczne skarpetki Nike doskonale nadają się do codziennych stylizacji i tych bardziej eleganckich. Zaleca się, aby skarpetki sięgały do połowa łydki. Fragment nogi nie powinien być widoczny nawet gdy siedzi się na krześle. Jeżeli chodzi o podkolanówki to ich sporym atutem jest to, że nie zsuwają się z łydek. Niestety u wielu osób skarpetki tego typu mogą powodować duży dyskomfort. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się nowoczesne podkolanówki bezuciskowe, które zapewniają prawidłowe krążenie krwi i dużą wygodę. Stopki przeznaczone są z kolei do stylizacji sportowych. Skarpetki tego typu doskonale nadają się do letnich stylizacji.

Jaka grubość skarpetek?

Jeżeli chodzi o grubość skarpetek to powinna ona odpowiadać dopasowaniu buta. Do eleganckich butów warto dobrać dość cienkie modele. Skarpetki o dość cienkiej grubości nie będą powodować otarć i nieprzyjemnych dla oka fałdek materiału w okolicach kostek. Grube skarpetki najlepiej sprawdzą się przede wszystkim wtedy, gdy potrzebować będziemy dodatkowego ocieplenia. Niestety jeżeli mamy bardzo ciasne buty, to grube skarpetki Nike nie będą najlepszym wyborem. Olbrzymią wadą grubszych skarpetek jest także to, że stopy bardzo szybko się w nich pocą. Jest to duży problem przede wszystkim w sezonie zimowym, kiedy to w butach chodzi się nie tylko na dworze, ale również w pomieszczeniach zamkniętych np. biurze, szkole itp.

Kategorie: Dodatki