Okres letni to czas, kiedy kobiety przywdziewają letnie ubrania, które niezmiennie od lat łączą z okularami przeciwsłonecznymi. Ten z pozoru tylko dekoracyjny gadżet w rzeczywistości spełnia jeszcze dodatkową funkcję, chroniąc oczy przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Skąd się wzięła koncepcja okularów?

Okulary przeciwsłoneczne damskie (a także męskie) w formie zbliżonej do znanej obecnie pojawiły się dopiero w XVIII wieku, choć według wielu przekazów już ludzie pierwotni starali się chronić oczy. Robili to przy wykorzystaniu rozmaitych form gogli wykonanych z kości zwierząt, na które polowali.

Dopiero w XIX wieku odkryto szkodliwość promieniowania słonecznego i to wtedy rozpoczęła się prawdziwa era okularów przeciwsłonecznych, które są znane do dziś.

Do wyboru, do koloru

Modne okulary przeciwsłoneczne (np. w takim kształcie) niekoniecznie muszą być utrzymane w czarnej czy brązowej kolorystyce. Choć ta klasyka gatunku z pewnością cieszy się ogromnym uznaniem, na rynku można spotkać także szkła w zupełnie innych odcieniach.

Optymistyczne, różowe okulary świetnie połączą się z szalonymi letnimi stylizacjami, a białe oprawki i srebrzyste szkła dodadzą modernistycznego wyglądu. Szeroki wybór na rynku okularów przeciwsłonecznych pozwala na dobranie ich wyglądu do preferencji właściwie każdej kobiety bez wyjątku.

Bez względu na wybraną kolorystykę czy kształt, bardzo ważne jest, aby dobrze się czuć w okularach, a także – by wypełniały swoja podstawową funkcję: chroniły oczy przed promieniowaniem słonecznym.

Kategorie: Dodatki