Buty zamszowe, są jednym z najczęściej wybieranych typów obuwia. Stanowią one idealne uzupełnienie zarówno damskiej, jak i męskiej garderoby. Często wykorzystuje się je w stylizacjach, ze względu na ich walory estetyczne. Materiał, z którego są wykonane jest niezwykle miękki i przyjemny w dotyku.

Zalety posiadania butów zamszowych

Zamsz należy do odmiany skóry naturalnej, dzięki czemu jest bardzo elastyczny. Charakteryzuje się łatwością w dopasowywaniu się do stóp, dzięki czemu obuwie zamszowe jest bardzo wygodne. Posiada ono także naturalny zapach, pozbawiony plastikowej woni. Chroni przed poceniem się zapewniając przez to komfort użytkowania. Ten rodzaj obuwia występuje w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak czyścić i pielęgnować buty zamszowe aby cieszyć się nimi dłużej?

buty zamszowe

W celu zachowania estetycznego wyglądu butów zamszowych należy przeprowadzić odpowiednią pielęgnację. Przed rozpoczęciem procesu czyszczenia powinno usunąć się sznurówki, by można było dotrzeć do wszelkich miejsc. Należy oczyścić podeszwę a cholewkę buta czesać specjalną szczotką z gumowymi wypustkami. Powoduje ona zarówno usunięcie zanieczyszczeń, jak i też podniesienie meszku. Występuje także kilka trików przydatnych w procesach czyszczenia. Do tych czynności można używać skórki z chleba, która idealnie usuwa zanieczyszczenia. W momencie świecenia się butów powinniśmy umieścić je na chwilę nad parującą wodą, a następnie wyszczotkować. W przypadku zabrudzeń tłustych, plamy te można posypać talkiem. Buty zamszowe charakteryzują się dużym wchłanianiem wody, dlatego powinno się je odpowiednio impregnować. Zapobiega to przemakaniu i umożliwia zachowanie lepszej kondycji obuwia. Najczęściej stosuje się impregnaty w postaci spray’u, które rozpyla się, a następnie pozostawia do wyschnięcia. Inną formą jest używanie wosku. Jest to najskuteczniejszy sposób ochrony, jednak trzeba z nim uważać, gdyż może prowadzić np. do utraty struktury zamszu lub pierwotnego koloru.

Kategorie: Obuwie