W sezonie jesienno-zimowym dobry sweter to podstawa każdej garderoby. Wykonany z wysokiej jakości materiałów będzie dobrze ogrzewał ciało, a przy tym może być bardzo elegancki i stanowić świetną bazę do różnorodnych stylizacji. Taki sweter sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i przy bardziej formalnych spotkaniach. Śmiało można zakładać go do pracy czy na spotkania ze znajomymi, jednak, aby faktycznie dobrze się sprawdził, przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Po czym poznać czy sweter będzie ciepły?

Przeglądając swetry damskie tutaj i szukając tego najcieplejszego, często bierze się te, które są wizualnie najgrubsze. Niekoniecznie jest to dobrym odnośnikiem, bo gruby sweter, ale wykonany z akrylu czy poliestru sprawi jedynie, że ciało będzie się pocić, a wcale nie będzie mu cieplej. Najlepiej szukać takich modeli, które w swoim składzie mają przynajmniej 70% wełny. Dzięki temu faktycznie będą mogły ogrzać ciało, a przy okazji będą dobrze przepuszczać powietrze. Co więcej, taki sweter będzie również o wiele trwalszy i wystarczy na kilka sezonów. 

swetry damskie

Z czym łączyć swetry damskie? 

Wełniane swetry stanowią świetną podstawę do stylizacji na różne okazje. Te w gładkich kolorach świetnie łączą się z praktycznie każdą częścią garderoby. Swetry damskie można tradycyjnie zakładać do spodni czy spódnic, ale ciekawy outfit można stworzyć również z sukienką. Co więcej, dłuższe swetry same mogą służyć jako sukienka. Wystarczy przewiązać je w pasie eleganckim paskiem i dodać do tego grube rajstopy, a elegancka stylizacja zimowa będzie gotowa.