Nie ulega wątpliwości, iż torebki wieczorowe stanowią bardzo ważny element kobiecej stylizacji. Są przysłowiową wisienką na torcie. Wśród wielu rodzajów niewielkich torebek, znaleźć można te modele, które najbardziej pasują na wieczorne spotkania lub imprezy. Dowiedz się jakie są rodzaje torebek wieczorowych?

Rodzaje torebek wieczorowych

Wybór koloru i stylu torebki to nie wszystko. Bardzo ważny jest także jej krój i wielkość. Warto w tym przypadku postawić na praktyczność, aby móc wygodnie pomieścić wszystkie potrzebne drobiazgi. Dobrym przykładem praktycznej torebki na wieczór jest torebka-puzderko. Świetnie nawiązuje do mody panującej na początku minionego wieku, a dodatkowo jest bardzo pojemna i wygodna.

Torebki wieczorowe, które są pozbawione ozdób i ornamentów, można śmiało łączyć z ozdobnymi i kunsztownymi kreacjami. Modele biżuteryjne, z błyszczącymi zdobieniami sprawdzą się znakomicie z prostymi sukniami w stylu minimalistycznym. Innymi rodzajami torebek wieczorowych są listonoszka i kuferek.

Jak dopasować torebki wieczorowe do stroju?

Torebka jest ważnym elementem każdej kobiecej stylizacji, który stanowi jej dopełnienie. Dla większego komfortu dopasowania i elastyczności doboru stroju dobrze jest mieć w szafie kilka różnych modeli. Wśród nich znaleźć się powinna czarna kopertówka oraz elegancka mniejsza torebka na ramię. Torebka wieczorowa powinna pomieścić portfel, szminkę, klucze i chusteczki.

W każdej sytuacji sprawdzi się klasyka, czyli czarna niewielka torebka, która doskonale będzie współgrać z różnymi kreacjami. Będzie pasować do większości stylów i kolorów stroju. Jeśli chcemy dodać sobie odrobinę blasku lub zaskoczyć i zwrócić uwagę gości czymś nietypowym, warto wziąć torebkę lakierowaną na złoto lub ze srebrnymi ozdobami. Może to być także torebka z cekinami lub złotym paskiem. Taki model będzie idealnie pasować na zabawę sylwestrową lub karnawałową.

Kategorie: Dodatki