Jednymi z najchętniej kupowanych modeli obuwia przez kobiety są wciąż baleriny na obcasie (link). Z reguły sięga się po nie w sezonie wiosenno-letnim. Jednak nie ma żadnych przeszkód, żeby podczas pogodnej jesieni także je nosić. Takie obuwie doskonale prezentuje się na stopie i zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania.

Czy warto kupić baleriny na obcasie?

Szpilki nie są wygodne, więc eleganckie baleriny są dla nich świetną alternatywą. Można je założyć nie tylko do pracy, ale również na imprezę, spacer oraz ważne spotkanie. Jako obuwie na zmianę baleriny są wykorzystywane przez wiele kobiet. Na początku warto przede wszystkim odrzucić syntetyki i skupić się na skórzanych balerinach. Bardzo ważny jest komfort oraz zdrowie stóp, więc jest to zdecydowanie najlepsza opcja. Warto poznać najważniejsze zalety naturalnej skóry. Należy pamiętać, że dobra cyrkulacja powietrza jest jedną z najbardziej istotnych kwestii. Zwłaszcza podczas cieplejszych dni można to docenić. W ten sposób można ograniczyć także pocenie, ponieważ baleriny damskie pozwalają oddychać stopom. W ten sposób można też uniknąć namnażania się bakterii, odparzeń oraz nieprzyjemnego zapachu. Modeli syntetycznych lepiej nie nosić boso, ponieważ przestaną być zdatne do użytku w bardzo krótkim czasie. Zdecydowanie większą wytrzymałością cechują się baleriny z naturalnych materiałów. Można mieć pewność, że posłużą przez wiele sezonów, ponieważ przez długi czas zachowują swój atrakcyjny wygląd, a do tego są odporne na rozklejenie oraz otarcia. Regularna i odpowiednia pielęgnacja także ma bardzo duże znaczenie. Właściwie co sezon zmieniają się trendy modowe. Można za nimi ślepo podążać i właściwie nic nie stoi na przeszkodzie.

Jakie zalety mają baleriny?

Warto zakupić baleriny, których bazą będzie naturalna skóra. Takie buty można przez kilka następnych lat nosić z powodzeniem. Egzemplarze w kolorze beżu lub czerni są najbezpieczniejszą, a jednocześnie ponadczasową wersją. Mają uniwersalny charakter, więc można je nosić z różnymi elementami garderoby. Chodzi tu przede wszystkim o spódnice, sukienki, jeansy, a nawet stylowe cygaretki. Jeśli szukamy butów, które będziemy mogły nosić do pracy gdzie obowiązuje oficjalny dress code, dobrym rozwiązaniem będą baleriny na obcasie. Podwyższenie jest niewielkie, najczęściej wynosi około 2 cm, jednak zapewnia nam bardziej elegancki wygląd. W takim przypadku lepiej zrezygnować z wyrazistych ozdób – bujnych kokardek, metalicznych dodatków czy innych wzorków. Te bowiem są zarezerwowane dla butów w casualowym wydaniu. Kolorowe balerinki świetnie ożywią każdą stylizację, zwłaszcza tę w minimalistycznej wersji.

Kategorie: Obuwie