Nieodłącznym atrybutem męskiej garderoby są koszule wizytowe – https://dstreet.pl/koszule-meskie-wizytowe. W każdym sklepie z męska odzieżą kupić można różnego rodzaju koszule, na rozmaite okazje, ale to właśnie wizytowa ich wersja musi się znaleźć w szafie każdego pana, który chce uchodzić za eleganckiego i stylowego. Aby prezentować się w niej idealnie, musi być idealnie dobrana pod względem materiału, rozmiaru i formy, a także kilku bardzo istotnych detali.

Jaka powinna być idealna koszula wizytowa?

Koszule wizytowe męskie stanowią podstawę ubioru każdego mężczyzny. Wkłada się je na specjalne okazje, a także na co dzień, do pracy, jeśli wymaga tego stanowisko.

Najważniejszym w męskich koszulach wizytowych jest materiał, z którego są uszyte. Powinien on być wysokiej jakości, ponieważ tylko taki zapewni komfort noszenia i podkreśli elegancję jej właściciela. Najlepiej sprawdzają się koszule bawełniane, które są przewiewne, pozwalają skórze oddychać, a przy tym są bardzo wygodne i praktyczne. Koszule dobrego gatunku mogą mieć także domieszkę tkanin syntetycznych, a to ułatwia zwłaszcza ich prasowanie. Są również dobre w podróży, ponieważ nie gniotą się i długo pozostaną w niezmienionej formie, nawet po dłuższym siedzeniu w aucie. Należy jednak pamiętać, że im więcej sztucznych dodatków, tym skóra bardziej się poci i gorzej oddycha.

Istotny jest również krój koszuli, który powinien być dobrze dobrany do sylwetki mężczyzny i do rozmiaru, który aktualnie nosi. Za szeroka koszula lub za wąska zaburzy proporcje sylwetki i sprawi, że jej właściciel będzie wyglądał bardzo niekorzystnie.

Wyróżnić można dwa podstawowe kroje koszul. Krój klasyczny jest prosty, nie posiada żadnych zwężeń i jest idealny dla panów, którzy mają szerokie ramiona i tułów dobrze zbudowany. W kroju slim-fit natomiast wyglądać dobrze będą panowie, którzy są szczupli lub chcą wymodelować swoją sylwetkę. Koszule takie są zwężane w talii, posiadają też zaszewki z przodu i z tyłu.

Jaki kołnierzyk powinny mieć męskie koszule wizytowe?

Koszule wizytowe męskie mogą mieć twardy kołnierzyk i to właśnie do niego ubiera się krawat. najmodniejszym i najefektowniejszym jest kołnierzyk w typie włoskim, czyli taki, który ma rogi szeroko rozstawione. Takiego typu kołnierzyka powinni unikać wszyscy panowie o twarzy okrągłej i krępym karku, ponieważ wyglądać będą wyjątkowo niekorzystnie. Koszule z kołnierzykiem tego typu nie nadają się do noszenia bez krawata.

Innym rodzajem kołnierzyków są klasyczne, o wąsko rozstawionych rogach. Są to najpopularniejsze modele, które można nosić luzem, z rozpiętym guzikiem pod szyją lub tradycyjnie z krawatem.

Z kolei koszule wizytowe z kołnierzykiem w typie amerykańskim nadają się na różne okazje, do stylizacji mniej formalnych. Można je nosić z krawatem zawiązanym tradycyjnie lub w węzeł lub całkiem bez niego.

Męskie koszule wizytowe mogą nie mieć w ogóle kołnierzyka i być z klasyczną stójką.

Najpopularniejsze kolory i wzory męskich koszul

Najbardziej klasycznymi koszulami męskimi są te w tradycyjnym, białym kolorze. Pasują one do każdego koloru marynarki, do stylizacji oficjalnych i bardziej swobodnych. Są idealne do garniturów, swetrów i jeansów. na formalne okazje wymaga się od panów koszul jednolitych, najczęściej w kolorze jasnym lub w delikatne prążki. Do czarnego, klasycznego garnituru idealne będą koszule nie tylko białe, ale także ecru, jasnoszare i błękitne. Na mniej formalne spotkania idealne będą również koszule różowe, beżowe, żółte, niebieskie.

Do garniturów granatowych idealne są koszule w kolorach delikatnych, takich jak jasnoniebieski lub jasnoróżowy. Natomiast do brązowych garniturów kupić można koszule kremowe, białe. Najtrudniej dobrać koszule do garniturów w paski. W tym przypadku trzeba trzymać się zasady, że powinna ona być jednokolorowa i pasować do barwy pasków.

Trzeba pamiętać o tym, że wszelkie prążki i paski oraz kratka nadają się do stylizacji weekendowych i casualowych, natomiast nigdy nie powinny wystąpić w oficjalnej, eleganckiej stylizacji na formalne okazje.