Komplety dresowe damskie to idealny wybór na każdą okazję. Są one wygodne, modne i łatwe do dopasowania do różnych stylizacji. Przed zakupem kompletu dresowego warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Rodzaj materiału

Przy wyborze kompletu dresowego należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego jest on wykonany. Najlepszym wyborem będzie materiał o dużej elastyczności, który jest miły w dotyku i pozwala skórze oddychać. Dobrym rozwiązaniem są tkaniny bawełniane lub mieszanki bawełny z poliestrem lub lycry.

Kolor i fason

Kolor i fason kompletu dresowego powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji. Warto postawić na stonowane barwy, aby móc go łatwo dopasować do innych elementów garderoby. Jeśli chodzi o fason, to najlepiej sprawdzą się modele luźne i swobodne, które są wygodne i pasują do większości sylwetek.

Dopasowanie

Przed zakupem warto upewnić się, że komplet dresowy pasuje dobrze do sylwetki. Należy sprawdzić czy spodnie są odpowiednio długie i czy bluza nie jest za mała lub za duża. Dopasowanie jest szczególnie ważne jeśli chcemy uniknąć efektu „worka”.

Kategorie: Odzież